wlasciwe_nakladanie_kremu.jpg

Kremy do skóry to jeden z podstawowych elementów każdej kosmetyczki. Nic dziwnego, krem może zrobić dla nas wiele dobrego.

Zawarte w nim filtry chronią przed szkodliwym wpływem słońca, a witaminy i oleje dbają o to, by skóra była jędrna i dobrze nawilżona. Niestety wszystkie te efekty łatwo zniszczyć.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ważny jest nie tylko odpowiedni dobór kremu, ale również jego prawidłowe nałożenie na skórę. Najczęściej kremy dostępne są w formie tubki lub w słoiczku.

Który rodzaj lepiej wybrać? To już kwestia indywidualnych preferencji, jednak od strony właściwego użytkowania lepiej sprawdzają się kremy w tubce. Powód jest prosty: krem można wówczas nałożyć bezpośrednio na skórę i rozetrzeć.

W przypadku słoiczka musimy jeszcze wyciągnąć porcję kremu z opakowana za pomocą palców. Nie jest to wielki wysiłek, jednak czynności tej lepiej unikać, ponieważ w ten sposób do kremu dostają się zgromadzone na dłoniach bakterie a krem traci część zdrowotnych właściwości.

Problem ten możemy rozwiązać w jeszcze jeden sposób – kupując szpatułkę lub bagietkę higieniczną. Nakładanie kremu za pomocą podobnych akcesoriów sprawi, że bakterie nie będą zagrożeniem.

sukienkimm.pl https://aspazja.pl/encyklopedia/blizny-na-ramionach