profesjonalnie_pomaluj_paznokcie.jpg

Malowałaś już paznokcie sto razy, a efekt nadal jest daleki od tego, który można osiągnąć podczas wizyty u kosmetyczki? Nie przejmuj się. Po pierwsze, ładne malowanie paznokci to kwestia wprawy. Spróbuj kolejne sto razy a na pewno w końcu zacznie Ci się udawać. Po drugie, spróbuj wykonać po kolei wszystkie kroki, których wymaga profesjonalne malowanie.

Na początku doprowadź paznokcie do porządku. Przede wszystkim musisz pozbyć się skórek i obciąć „pazury” lub spiłować, w zależności od efektu, który chcesz osiągnąć. Postaraj się, by po takim zabiegu już sam kształt paznokci był ładny. Malowaniem nie zamaskujesz takich niedoskonałości.

Do tego dokładnie umyj paznokcie, by lakier mógł do nich dobrze przylgnąć. Jednocześnie zadbaj o odpowiednie natłuszczenie skóry wokół paznokci – tam z kolei lakier nie powinien się przysychać. Kolejnym ważnym krokiem jest tzw. baza.

Musisz nałożyć na paznokieć cienką warstwę substancji. Dzięki temu paznokcie będą odżywione i lakier ich nie zabarwi, tylko pozostanie na zewnątrz. Następnie ostrożnie nakładaj lakier. Pamiętaj, by drugą warstwę nałożyć dopiero wtedy, gdy pierwsza będziesz już całkiem sucha.

nici chirurgiczne www.kotfilemon.waw.pl