miod_na_twarz.jpg

Znasz kogoś kto nie lubi miodu? Z pewnością nie, bo to naturalne źródło cukru. Jedliśmy miód od początku istnienia naszego gatunku i raczymy się nim do dzisiaj. Miód jest pyszny i nigdy się nie psuje.

www.konkurs-rymkiewiczowski.pl

A do tego ma jeszcze wiele innych zdrowotnych właściwości, dlatego nadaje się świetnie do zrobienia domowej maseczki na twarz. Dlaczego warto i jak tego dokonać? Warto, bo taka maseczka doskonale otwiera i zamyka pory, a ponadto świetnie nawilża cerę. Te wszystkie efekty są możliwe do osiągnięcia bez wydawania połowy pensji na drogie środki.

Idealną maseczkę stworzysz w cenie małego słoika miodu. Wszystko czego potrzebujesz, to łyżka miodu, tyle samo oliwy, a do tego jajko i dwa plasterki ogórka. Jak widzisz, przepis jest naprawdę tani, zwłaszcza, że pozostałą cześć produktów możesz zwyczajnie spożyć.

Każdy z tych składników ma własne zalety, które razem składają się na skuteczność maseczki. Miód ma działanie bakteriobójcze, do tego przyspiesza gojenie ran i świetnie pielęgnuje cerę. Oliwa oczyszcza i odżywia skórę, a do tego łatwiej ją zmyć, niż większość olejów.

Jajko również pomaga w oczyszczaniu skóry i jest potrzebne, by nadać maseczce spójności.

https://aspazja.pl/encyklopedia/biopsja-scinajaca włosy rozjaśniane