jak_dbac_o_kosmetyki.jpg

Kosmetyki do trwałej pomagają Ci zadbać o własną urodę, jednak efekt będzie dobry tylko wtedy, gdy wcześniej to Ty zadbasz o używane produkty. Artykuły chemiczne mogą się po prostu zepsuć i stracić swoje pielęgnacyjne lub wizualne właściwości. Jak używać kosmetyków właściwie? Po pierwsze, pamiętaj o terminach ważności. Jeśli na opakowaniu widnieje konkretna data, ale szminka czy krem wyglądają nadal normalnie to możesz ich jeszcze używać. Być może produkt był długo zamknięty, a czas jego zużywania się najczęściej startuje dopiero w momencie otwarcia.

Sprawdź czy na opakowaniu jest napisane np. 6M, 9M albo 12M. To liczba miesięcy, w ciągu których produkt będzie zdatny do użycia po otwarciu opakowania. Poza tym obserwuje co dzieje się z kosmetykami i jak działają. Jeśli widzisz jakieś dziwne objawy na własnej skórze lub struktura kremu albo szminki nieco się zmieniła, najprawdopodobniej czas wyrzucić produkt do śmieci.

Przykładowo szminka może stać się zbyt miękka lub pojawią się na niej grudki, krem za to może zmienić zapach pod wpływem bakterii, które się do niego dostają.

anty aging https://drogeria.sklep.pl/pol_m_Makijaz_Bazy-i-odzywki-do-rzes-i-brwi_Delia-2072.html