dbaj_o_wlosy_na_basenie.jpg

Basen to świetna rozrywka i dużo przyjemności. To również jedna z najpopularniejszych form uprawiania sportu. Niezależnie od tego z jakich powodów wybierasz się na pływalnie, z pewnością nie chcesz, by Twoje włosy na tym traciły.

Jak więc zadbać o nie, gdy pływanie to coś, czego nie chcesz sobie odmawiać? Nawet na basenie możesz podjąć kilka kroków, które sprawią, że kąpiel w sztucznym zbiorniku Ci nie zaszkodzi. Przede wszystkim nie wchodź na basen bez wcześniejszego skorzystania z dostępnych przed wejściem pryszniców. Woda na basenie jest chlorowana i nie chcemy, by dostała się głęboko do struktury włosów.

https://sport-trend.pl/japonki-damskie

Dlatego warto namoczyć włosy wcześniej, wtedy nasiąkną czystą wodą i chlorowana nie będzie tak groźna. Na większości basenów istnieje nakaz noszenia czepka. Jednak nawet gdy trafisz na miejsce, gdzie takiego obowiązku nie ma, i tak załóż silikonowy czepek na głowę – w ten sposób uchronisz włosy.

A jeśli z jakiegoś powodu czepka jednak nie założyłaś, koniecznie umyj włosy natychmiast po opuszczeniu basenu. Warto też nałożyć odżywkę.

powiększanie ust pielęgnacja cery trądzikowej