antyoksydanty_i_emolienty.jpg

Dobry krem powinien nie tylko nawilżać skórę i chronić ją przed szkodliwym działaniem światła słonecznego. Równie ważnym zadaniem jest właściwe odżywianie skóry i zadbanie o to, by nie traciła ona nadmiaru wody.

Aby jeden i drugi efekt był możliwy, krem musi zawierać antyoksydanty oraz emulianty. Mimo że brzmi to jak skład środka do czyszczenia okien, to są to bardzo przyjazna dla ciała i potrzebne substancje.

Antyoksydanty mogą być dla wielu pojęciem znanym, bo często wspomina się o nich w temacie chorób nowotworowych – na szczęście w pozytywnym aspekcie. To znaczy, że antyoksydanty zapobiegają powstawaniu szkodliwych mutacji.

A co mogą zrobić dla skóry? Na przykład opóźnić proces starzenia. Najlepszymi przykładami są tutaj witaminy, taki jak C, A oraz E.

Zwłaszcza ta pierwsza jest godna uwagi, bo sprzyja lepszej syntezie kolagenu, a ten pomaga w ujędrnianiu skóry. Natomiast eumilianty to często oleje roślinne.

Ich działanie polega na tym, że powstrzymują nadmiar wody przed odparowaniem, a co za tym idzie, nie dopuszczają do nadmiernego wysuszenia skóry.

Zobacz dlaczego mierzenie obwodu tali jest takie ważne blizny na ramionach